Puff Bar hakkında tüm bilinmesi gerekenler nelerdir?

Puff Bar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
78 / 100

Kullan at tipi elektronik sigaraların içeriği nedir ve yeniden doldurmak mümkün mü?

Kullan at tipi elektronik sigaralar, önceden doldurulmuş sıvı nikotin karışımı içerirler ve kullanıldıktan sonra atılması gereken tek kullanımlık ürünlerdir. Ancak bu cihazları yeniden doldurarak kullanmak mümkün gibi görünse de, bu pratik olmayabilir ve aynı zamanda cihazın ömrünü de kısaltabilir.

Bunun nedeni, bu tür cihazların tasarımının yeniden doldurma işlemine uygun olm

amasıdır. Ayrıca, kullanımdan sonra cihazın içinde kalan sıvıyı temizlemek zor olabilir ve bu da yeni sıvı ile karışmasına neden olabilir, istenmeyen tatlar ve kokular oluşmasına yol açabilir.

Bu nedenle, yeniden dolum yapmak yerine, sıvısı biten kullan at tipi elektronik sigaraların atılması daha doğru bir seçim olabilir.

Puff Barların içinde ne var?

  • Kullan at elektronik sigaranın vadettiği nefes sayısını vermeye yetecek kadar likit.
  • Bu likiti emerek ısıtma teline ulaştıran pamuktan imal edilen köpük sünger.
  • Özel olarak daha fazla aroma ve buhar vermek üzere tasarlanmış örgü ısıtma teli.
  • Bu tellerin ısınması için enerji sağlayacak olan batarya.
  • Bataryayı yöneten ve bataryaya bütünleşik ufak bir çip.
  • Ağızlık kısmı ile bütünleşik nefes sensörü.

puffbar hakkinda bilinmesi gerekenler

Puff Barların açılmasıyla ilgili olarak, pillere zarar vermeden açmak genel olarak tehlikeli değildir. Ancak pilin zarar gördüğü veya delindiği durumlarda, işler farklı bir hal alabilir. Bu piller, güçlü bir patlamaya neden olabilecek kadar tehlikeli olabilir. Bu nedenle, pillere zarar vermemek önemlidir.

İnternette, kullan at elektronik sigara açma videoları bol miktarda bulunabilir. Ancak, bunu yapmadan önce deneyimsiz kişiler için ciddi tehlikeler doğurabileceğini belirtmek önemlidir. Ayrıca, şarj edilmeye uygun olmayan pilleri nasıl şarj edeceğinize dair videolar da mevcuttur. Ancak bu işlemi tavsiye etmiyoruz. Bu işlemi doğru bir şekilde gerçekleştirmek için gerekli bilgi ve deneyime sahip olmadan, ciddi zararlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bu işlemden kaçınmanızı ve ürünü kullandıktan sonra atmanızı tavsiye ediyoruz. 

Saltica 3500 Puffcunuz.com stoklarında..     Vozol Gear 10000 Cesitleri    Elfbar pi9000 Puffcunuz.com stoklarında..     Nasty Fix Go 5000 Puff

 

Puff Bar yeniden doldurulmaya uygun mu?

Puff Bar cihazları normal koşullarda yeniden doldurulmaya uygun değildir. Ancak ekonomik koşullar nedeniyle yeniden doldurmak isteyenler için bazı ipuçları verebiliriz.

Cihazınızı açmayı başardıysanız ve kablolar zarar görmediyse, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Coilin etrafındaki emici sünger pamuğunun kahverengi bir görünüme dönüşmeye başlaması, ömrünün bitmeye yaklaştığını gösterir. Bembeyaz bir görünüm ise ömrünün başında olduğunu gösterir. Bu durumda sünger kısmı yeniden doldurmak için uygundur.

Sonraki kontrol noktası, özel olarak yapılmış örgü ısıtma telleri yani coil. Pamuklu süngerin ortasında bulunan bu teller, nefes aldığınızda ateşleme yapmıyorsa yanmış demektir. Bu durumda yapabileceğiniz çok fazla bir şey yoktur.

Örgü tellerinin bulunması neredeyse imkansızdır. Bulduğunuzda bile, bu telleri dikkatlice yerlerine lehimlemeniz gerekir. Bu oldukça el becerisi ve ustalık gerektiren bir işlemdir, bu nedenle bu işlemi yapmaktan kaçınmanızı öneririz.

Eğer coilde bir sorun yoksa, likit dolumu yapmaya devam edebilirsiniz.

Puff Bar nasıl doldurulur?

Puff Bar cihazınızın dolumunu yaparken dikkatli olmanız önemlidir. Öncelikle cihazın yeniden doldurulması önerilmemektedir ancak bu işlemi yapmak isteyenler için bazı adımlar önerilebilir.

Cihazın içine erişim sağladıktan sonra, coilin etrafındaki emici sünger pamuğun durumunu kontrol edin. Eğer pamuk kahverengi renkteyse, ömrünü tamamlamak üzere olduğunu gösterir. Eğer bembeyaz bir renkteyse, süngeri yeniden doldurmak mümkün olabilir.

Süngeri yeniden doldurmak için öncelikle koruyucu ve sızmayı önleyici plastiği çıkarmadan, yavaşça likiti süngerin etrafından doldurun. Likitin emilmesi sürecini gözlemleyerek süngerin en dibine kadar doldurduğunuzdan emin olun.

Sünger likiti emdikçe daha fazla likit koyarak süngerin etrafında artık likit görmeye başlayana kadar dolum işlemine devam edin. Daha sonra, kabın tamamını değil ama büyük kısmını likit ile doldurarak cihazı yeniden kapatabilirsiniz.

Son olarak, pamuğun iç kısmının da likiti tamamen emdiğinden emin olmak için cihazı birkaç saat kendi haline bırakın. Ardından, cihazınızı kullanmaya başlamadan önce birkaç kez nefes alarak işlemin tamamlandığını kontrol edin.

Puff Barı doldurdum ama tadı yok !

Kullan-at elektronik sigaraların likitleri oldukça önemlidir, çünkü yanlış likit seçimi tat kaybına neden olabilir. Genellikle, kullan-at cihazların orijinal tadını vermek imkansızdır, çünkü orijinal likitlerine bol miktarda efektör ve aroma artırıcılar eklenir.

Yüksek miktarda bu tür katkı maddeleri kullanıldığından, likitlerin çoğu aroma ve aroma artırıcı yan maddelerden oluşur. Bu nedenle, ekonomik nedenlerden dolayı kullan-at elektronik sigaranızı yeniden doldurmak isterseniz, orijinal tadından feragat etmeniz gerekebilir.

Puff Bar hangi likitlerle doldurulmalı?

Kullan-at elektronik sigaraların içerisine doldurulabilecek likitler iki kategoriye ayrılır:
Salt likit ve normal likitler. Salt likitler yüksek nikotin içeriğine sahip olmalarına rağmen boğazınızı rahatsız etmezler. Gerçek bir sigara tiryakisiyseniz, salt likit kullanmanızı öneriyoruz. Sigara içmiyorsanız bu cihazları kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır.

Daha hafif tiryakiler içinse, düşük nikotinli normal likitler kullanılabilir. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken nokta, likit seçiminin tadı orijinalden farklı olacağıdır. Her zaman aklımızda bulundurmamız gereken şey ise, hiçbir likitin ilk aldığımızda aldığımız tadı veremeyeceğidir.

Puff Bar kaç kez doldurulabilir?

Bu kullan at cihazların dışarıdan müdahale ederek en fazla 3-4 kez doldurulabileceğini belirtmek gerekir. Fakat sonrasında, içindeki sünger, pamuk veya tel, işlevini kaybedecektir.

Pamuk veya süngerin işlevini yitirmesi durumunda, teorik olarak bunu değiştirmek mümkündür. Ancak, orijinalde kullanılan süngerleştirilmiş yapının benzerini sağlamak pratikte mümkün olmayabilir. Çünkü, coilin etrafında sıfır boşluk kalacak şekilde pamukla temas etmesi ve hızlı emilim yapabilmesi önemlidir.

Ayrıca, eğer coil yani ısıtıcı tel yanmışsa, yapacak pek bir şey yoktur ve cihazın değiştirilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×