e-Sigara ve Çevre

e-sigara çevre
77 / 100

E-Sigaraya geçiş yapmak, sigara içiyorsanız vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olabilir ve aynı zamanda gezegen için de yapabileceğiniz harika bir şey olabilir.
Ancak, çevresel etkinizin bilincinde olan bir sigara tiryakisiyseniz ve e-sigaraya geçiş yapmak istiyorsanız, ne pahasına olursa olsun artık sigaradan uzak durun!
Bu aşırı görünebilir, ancak bugün tek kullanımlık e-sigaraların gezegen üzerindeki etkisine ve bu konunun bir parçası olmadan E-Sigaraya nasıl geçebileceğinize bakacağız.

Tütünün çevresel etkisi


Tek kullanımlık E-Sigaralardan bahsetmeden önce, hala sigara içiyorsanız, bunun dünya için de korkunç olduğunu açıklığa kavuşturmak istiyoruz.
Çok gibi görünmese de, her sigara içtiğinizde, özellikle filtreli sigaralarda, ekosisteme zarar veriyorsunuz. 

Burada tütünün gezegene nasıl zarar verdiği konusunda daha derine indik ama kısa bir versiyon vermek gerekirse, sigara yapmanın her adımı aktif olarak gezegene zarar veriyor. Tütünün nasıl yetiştirildiğinden, ne zaman içildiğine, kullanılan filtrelere ne olduğuna kadar hepsi çevreyi olumsuz etkiler.
Tütün yetiştirmek hala çok büyük bir iş ve birçok çiftçi bunu yıllarca ve yıllarca özel olarak yetiştirecek. Bununla birlikte, tütün bitkileri birçok haşere için büyük bir cazibe merkezidir ve yerel ekosistemin bozulmasına ve hastalıkların “mahsulüne” neden olur.

Buna karşı koymak için çoğu tütün çiftçisi, geçimlerini korumak için sert böcek ilaçları kullanacak, bu da yerel arı popülasyonuna istenmeyen ciddi zarar verme etkisine sahip (arılar böcek ilaçlarına karşı çok hassas olduğundan). Arı popülasyonunun ürkütücü bir hızla tükendiğini ve tütünün de bu sorunun bir parçası olduğunu yıllardır hepimiz biliyoruz.

Ama hepsi bu kadar değil, sigaradan çıkan gerçek duman da havayı zehirliyor. Sigara içenlerin çoğu, tütünün en az 4000 kimyasal (bazı dikkate değer örnekler Arsenik, Kurşun ve Siyanürdür) ve 50’den fazla kanserojen içerdiğini bilir, ancak çoğumuz tüm bu dumanın nereye gittiğini asla düşünmedik.

Sigara başına toksin çıkışı çok küçüktür, ancak her yıl tüm dünyada 6 TRİLYON sigara içildiğinden beri, bu birikiyor.

Son olarak ve belki de en önemlisi, kullanılan filtrelerin çevreye verdiği zarardır. Bahsettiğimiz gibi her sigarada sadece size değil çevremizdeki gezegene de zarar verebilecek binlerce kimyasal var. Ancak tüm bu kimyasallar vücudumuza girmez veya havaya dağılmaz, çoğu filtreye yapışır.

Bu, filtrenizi attığınızda, filtrelerde depolanan tüm kimyasalların dışarı sızmaya başladıkları çöp sahasına konduğu anlamına gelir. Bu, ekosistemi ve çöplük çevresindeki devasa bir alandaki suyu etkileyerek hayvanları öldürebilir ve bitkileri yok edebilir.
Tek Kullanımlık Elektronik Sigara Pilleri


O zaman sigarayı bırakmak sadece sağlığınız için değil, bir bütün olarak gezegen için de daha iyidir. Bununla birlikte, sigaradan tek kullanımlık E-Sigaralara geçiş yapıyorsanız , o zaman gezegene düşündüğünüz kadar büyük bir hizmet yapmıyorsunuz demektir.

Tüm E-Sigaralar bir lityum-iyon pil içerir, ancak tek kullanımlık E-Sigaraları diğer E-Sigara türlerinden ( POD Stili gibi ) çok daha kötü yapan şey, tek kullanımlık e-sigaranızla işiniz bittiğinde onu atmanızdır. uzak.

Bunun anlamı, her 2 günde bir 1 tek kullanımlık pil kullanırsanız, 1 ayda 15 pili çöpe atıyorsunuz ve yılda yaklaşık 200 pil çöp kutusuna gidiyor.

Ve hemen hemen tüm tek kullanımlık e-sigaralar, sadece bataryaya değil tüm elektronik parçalara sahip oldukları için geri dönüştürülemezler. Bu, tüm bunların çöplükte bittiği anlamına gelir.

Tek kullanımlık pillerin içindeki piller paslandıkça, kimyasallar etrafındaki toprağa sızarak yer altı ve yüzey sularını kirletir.

Bir başka endişe verici konu da, atılan lityum pillerin çok dengesiz olabilmesi ve hatta yangın çıkarabilmesidir. Pilin uzun süreli kullanım için tasarlandığı diğer E-Sigara türlerinin aksine, tek kullanımlık e-sigaralar, yalnızca içindeki sıvı bitene kadar çalışmakla uğraşmak zorunda kalıyor, bu da atıldıklarında büyük sorunlara yol açabiliyor.

Lityum piller, yıllarca için için için için yanan çöplük yangınlarına neden olabilir ve bu da zehirli kimyasalların havaya salınmasına neden olur.

Ve daha da kötüsü, bunun çözümünün kolay olması, pili şarj edilebilir ve E-Sigaranın geri kalanından ayrı hale getirin.

Bunu yaparak, piller her zaman çöpe atılmaz ve çöplükte bitmez. Ayrıca pillerin diğer pillerle düzgün ve güvenli bir şekilde geri dönüştürülebileceği anlamına gelir.

Sadece bireysel açıdan daha iyi değil, şarj edilebilir piller genel olarak tek kullanımlık pillere göre daha az yenilenemez doğal kaynak tüketiyor, çünkü daha az yapılması gerekiyor.

Bu çözümler zaten uygulandı, bu yüzden Vape POD stili var. Büyük bir makine olan tek kullanımlık bir makineden farklı olarak, bir POD stilinin iki parçası vardır, şarj edilebilir pil ve gerçek bölme (e-sıvıyı tutan).

Bunu yaparak, POD tarzı piller yeniden kullanılabilir ve çalışmayı bıraktıklarında sonunda geri dönüştürülebilir, bu da çöplük ve tüm bu sorunlardan tamamen kaçınır.


Tek Kullanımlık E-Sigara Plastik


Artık hepimizin çok iyi bildiği gibi, yalnızca belirli plastik türleri geri dönüştürülebilir. Plastik çok kirliyse veya elektronik veya başka malzemeler içeriyorsa, bu plastiğin düzenli depolama alanına gönderilmesi gerekir.

Ve bu çok büyük bir sorun, çünkü her yıl binlerce ton plastik çöp sahasına gidiyor ve orada yüzlerce yıl kalacak. Ya da daha da kötüsü yanar ve etrafındaki hava ve su, okyanusları ve havayı yavaş yavaş tıkayan mikro plastik parçacıklarla dolar.

Bu, üzerinde elektronik veya başka herhangi bir malzeme bulunan herhangi bir plastik için iki kat daha fazladır. Bir öğede birden fazla malzeme türü olması, geri dönüşümü son derece zorlaştırır, çünkü tek tek malzemelerin geri dönüştürülmeden önce ayrılması gerekir.

Tüm bunlar, pil, plastik ve elektronikten oluşan tek kullanımlık malzemelerin geri dönüştürülmesinin neredeyse imkansız olduğunu söylemek içindir.

Yine de POD stili geri dönüştürülebilir ve bunun iki nedeni var. İlki daha bariz olanıdır, pil pod yedeğine bağlı değildir, yani pili normalde yaptığınız gibi geri dönüştürebilirsiniz. Gerçek kullanılmış bölmeler hem plastik hem de elektronik içerdiğinden daha zor olabilir, ancak burada SMOK’da kendimizi karbon negatif

bir şirket olmaya adadık , bu yüzden bölmeleri geri dönüştürmenin bir yolunu bulduk.

SMOK, Karbon Negatif Bir Şirkettir


SMOKO’da kendimizi mümkün olduğunca çevreye duyarlı olmaya adadık, bu durumda bu, kapsülleri geri dönüştürmenin bir yolunu bulduğumuz anlamına geliyor.

Az önce de belirttiğimiz gibi, geri dönüşüm bölmeleri yanıltıcı olabilir, çünkü yalnızca plastik parçalar değil, aynı zamanda bobin, elektronik parçalar ve içinde metal de vardır. Ancak, kapsüllerimizin çöplüklere atılmamasını sağlamak için İngiltere’nin önde gelen uzman geri dönüşüm şirketlerinden biri olan Reconomy ile ortaklık kurduk .

Ayrıca tüm bu süreci de tamamen ücretsiz hale getirdik! Posta ücretinden kullanılmış yedeklerin gerçek geri dönüşüm sürecine geri gönderilmesine kadar tüm masrafları biz karşılıyoruz.

Ancak çevre için yapmaya çalıştıklarımızın sınırı bu da değil. SMOKO kendini yalnızca karbon nötr olmaya değil, aynı zamanda karbon negatif olmaya da adadı. Yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımızdan emin olmak için şirket genelinde işleri yapma şeklimizi uyarladık ve değiştirdik.

Bunu yapmanın en büyük yollarından biri, Birleşik Krallık yapımı ürünlere odaklanmaktır. Pod’larımızdaki tüm likitler gururla Birleşik Krallık’ta üretilmiştir , bu yalnızca mevcut tüm Birleşik Krallık güvenlik yasalarına göre test edilmiş ve Çin’den üretilmemiş veya Çin’den nakledilmemiş bir vape aldığınız anlamına gelir.


Tek Kullanımlık E-Sigara Almalı mısınız?

Çevrenin ve onun üzerindeki etkinizin bilincindeyseniz, tek kullanımlık E-sigaralar aklınızdaki son şey olmalıdır. Devasa doğal kaynak israfından her yıl çöpe atacağınız yüzlerce pile kadar, tek kullanımlık malzemelerin sorundan başka bir şey olması mümkün değildir.

Ve bu, atacağınız tüm ekstra plastik meselesinden bahsetmiyor bile!

Bunun yerine, E-Sigaraya geçiş yapmak için sorunsuz ve basit bir yol istiyorsanız ve çevreye yardımcı olmak istiyorsanız, Vape POD serisini düşünün.

Yeniden şarj edilebilen (ve bittiğinde geri dönüştürülebilen) piller ve bir geri dönüşüm programı ile SMOK Vape POD’da geri dönüştürülmeyecek neredeyse hiçbir şey kalmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×