Elf Barların içinde çok fazla nikotin var mı?

Elf Bar İnceleme
70 / 100

Elf Barların içinde çok fazla nikotin var mı?

Son haftalarda, Elf Bar yine tüm manşetlerde yer aldı. Elf Barları haberlerde gördüğünüzde, genellikle tek kullanımlık ürünlerin çevreyle ilgili endişelerden dolayı kusması ve Elf Bar’ın en popüler ürün olarak en büyük darbeyi almasıdır. Ancak bu sefer Elf Bar’lar , bazı Elf Bar’ların yasal e-sıvı sınırından daha fazlasına sahip olduğunu tespit eden bir soruşturma nedeniyle Tesco ve Asda gibi süpermarket raflarından sökülüyor .

Mevcut yönetmelik nedir? 

Tütün Ürünleri Direktifi (TPD), Avrupa’da tütün ve elektronik sigara ürünlerinin satışını düzenleyen bir AB yasasıdır. İngiltere artık AB’de olmamasına rağmen, İngiltere bu direktifi diğer pek çok direktifle birlikte korumuştur. TPD, tek kullanımlık bir elektronik sigara için maksimum e-likit kapasitesinin 2 ml’yi geçemeyeceğini şart koşar. Yönetmelik ayrıca 20 mg (% 2) nikotinin önceden karıştırılmış şişelerde veya tek kullanımlık kaplarda satılabilecek en yüksek miktar olduğunu belirtmektedir.

Daily Mail tarafından yapılan bir araştırmanın ardından, bazı Elf Bar’ların 3 ml ile 3,2 ml arasında e-sıvı içerdiği bulundu, bu da elbette yasal sınır olan 2 ml’nin üzerindedir. Bu nedenle, toplam e-sıvının yüzdesi olarak gerçek nikotin içeriği değişmez ve 20 mg’da kalır, tankta sadece daha fazla sıvı vardır. Bu, Elf Bar’ın gerçekten çok fazla nikotin içermediği anlamına gelir, içinde çok fazla e-sıvı vardır. Medya elbette gazeteleri yanıltmak için manşetler yarattı ve birçok elektronik sigarayı korkutan ürünler haline getirdi, bu da onları tekrar eski haline getirebilir. sigara içmek. Elf Barlar hala 20mg (%2) nikotin ile bulundu, yani nefes başına daha fazla nikotinleri yoktu.

Bu o zaman şu soruyu getiriyor…

Elf Çubukları neden kontrol edilmedi?

Gerçek şu ki, öyleydi, ancak kontroller açıkça yeterince katı değil veya muhtemelen daha doğru, yeterince sık gözden geçirilmiyor. Birleşik Krallık’ta yasal olarak pazarlanacak bir elektronik sigara ürünü elde etmek için, TPD düzenlemeleri de dahil olmak üzere bir dizi faktörü dikkate alan İlaçlar ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu’ndan geçmeniz gerekir. Yine de bir ürün kontrollerden geçtikten sonra, partiler rutin olarak kontrol edilmez ve Elf Bar’ın ürünlerini daha yüksek nikotinle satmayı bu şekilde başardığı açıktır.

Elf Barlar güvenli mi? 

Elektronik sigaranın kesinlikle hiç yoktan daha güvenli olmadığını, ancak Public Health England’a göre sigaradan %95 daha az zararlı olduğunu kendimize hatırlatmamız önemlidir.

Elf Bar’ın düzenlemeleri ihlal etme şekli, kullanıcılar için bir güvenlik riski oluşturmaz, yalnızca tek kullanımlık ürünlerdeki e-sıvı miktarına ilişkin bir düzenleme ihlalidir. Bir nefeste tüketilen nikotin miktarı , ilgili serilerden bir Elf Bar kullansanız bile tamamen aynıdır .

Tek kullanımlık buharlar güvenli midir? 

Tek kullanımlık elektronik sigaralar  normal elektronik sigaralar kadar güvenlidir . Bu, hiçbir şey yapmamaktan daha güvenli olmadıkları, ancak sigara içmekten en az %95 (PHE) daha güvenli oldukları anlamına gelir. Tek kullanımlık elektronik sigaraların en büyük zararı, kullan-at yapıları göz önüne alındığında sürdürülebilir bir elektronik sigara yolu olmadıkları için çevresel etkileri olmaya devam ediyor. Doldurulabilir bir vape kiti seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, info@puffcunuz.com adresinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz; burada hem tek kullanımlık vape’leri hem de tek kullanımlık aromaya en yakın yeniden doldurulabilir alternatifleri seçmenizde size yardımcı olabiliriz. olabildiğince.

Elfbar pi9000 Puffcunuz.com stoklarında..

Elf Bar’ınızın yasa dışı olup olmadığını kontrol edin

Elf Bar’ınızın kutusunda parti numarası olacaktır. Şu anda çok fazla e-sıvı içerdiği bilinen partiler var ve bunlar aşağıda bulunabilir. Bir tüketici olarak, içinde çok fazla e-sıvı bulunan bir Elf Bar’a sahip olduğunuz veya kullandığınız için cezalandırılmayacaksınız ve Elf Bar bunları önümüzdeki haftalar ve aylarda raflardan kaldıracak.

İçinde çok fazla e-sıvı bulunan seri numaraları:

EPOI7693, EP020398, EP020250, EP019749, EP020257, EP019746, EP020120, EP020394, EP019893, EP019894.

Bu parti numaralarının altında bir Elf Bar bulursanız, bu uyumlu olmayan ürünü raflarından kaldırabilmeleri için ürünü satın aldığınız satıcıyla iletişime geçmenizi öneririz.

“E-sigara bloğumuzun takip edilmesi önemlidir. Sigara bırakma yöntemleri, sağlık etkileri, yeni trendler ve güvenli ürünler hakkında bilgiler sunuyoruz. Son haberler, araştırmalar ve kullanıcı deneyimlerini paylaşarak sağlıklı bir yaşam için farkındalık yaratıyoruz. Profesyonel uzmanlarımızın rehberliğinde kaliteli içerikler sunuyoruz. Unutmayın, bilgiye erişim sağlığınızı korumanın anahtarıdır!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×